Tęczowa Przygoda

Z miłości i pasji do dzieci.

Dołącz do nas już dziś

Przedstawienie "Smok"

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

W jakich godzinach otwarte jest przedszkole?

Niepubliczne Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi oraz Klub Dziecięcy Tęczowa Przygoda otwarte jest w godzinach 6.30 – 17.30, gdyż godziny jego otwarcia dostosowane są do czasu pracy rodziców uczęszczających do przedszkola dzieci.

Ile wynosi czesne?

Miesięczne czesne wynosi:
• Przedszkole – 600zł
Czesne zawiera koszt pełnej, bogatej oferty edukacyjnej oferowanej w naszym przedszkolu.
Wpisowe do Przedszkola jak i Klubu Dziecięcego wynosi 300zł.

Czy dzieci śpią podczas pobytu w przedszkolu?

W przedszkolu nie ma obowiązku spania. Poobiedni odpoczynek jest przewidziany dla wszystkich dzieci. W grupach młodszych dzieci korzystają z leżaków i śpią. Podczas leżakowania dziecko, które nie potrzebuje już snu w ciągu dnia może rysować, bawić się układanką, posłuchać bajki. Dla niego jest to również odpoczynek i wyciszenie. W starszych grupach jest to moment wyciszenia i relaksu.

Czy można obejrzeć przedszkole?

Tak, serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej placówki po uprzednim telefonicznym (kom. 604-488-449) lub e-mail’owym (msb@teczowaprzygoda.pl) umówieniu się. Pełne dane teleadresowe dostępne są w dziale Kontakt.

Czy przyjmujecie dzieci w pampersach?

Tak, do przedszkola i Klubu Dziecięcego Tęczowa Przygoda, są przyjmowane dzieci w pampersach.

Kiedy należy podpisać umowę i wpłacić wpisowe?

Rekrutacja trwa przez cały rok szkolny. Przyjmujemy dzieci, które ukończyły 2,5 roku, w miarę wolnych miejsc w danej grupie wiekowej.
Wpisowe wpłacane jest po podpisaniu umowy, gwarantuje rezerwację miejsca w przedszkolu.

Jak mogę się skontaktować z przedszkolem?

Mogą Państwo skontaktować się z przedszkolem za pośrednictwem maila lub telefonicznie z dyrektorem przedszkola. Dane kontaktowe można znaleźć na naszej stronie w zakładce kontakt. Mogą też Państwo wysłać mail na adres msb@teczowaprzygoda.pl lub skorzystać z numeru tel.: 604 488 449.

W jaki sposób przebiega adaptacja. Czy rodzice mogą przebywać z dzieckiem na terenie przedszkola?

Przez cały rok rodzicie planujący zapisać dziecko do przedszkola Tęczowa Przygoda, mają możliwość uczestniczenia wraz z nim w powszechny dzień tygodnia podczas standardowych zajęć. W naszej placówce w godzinach 10.00-12.00 jest to czas na wspólne zabawy i budowanie poczucia bezpieczeństwa dziecka w nowym miejscu. Na powyższą propozycję należy uzyskać zgodę pani dyrektor.
W każdym dogodnym czasie zapraszamy rodziców przyszłych przedszkolaków na temat „ Rozmowy o dobrej adaptacji” z pedagogiem i psychologiem.
Rodzice w tym czasie mogą wspierać dziecko przebywając na terenie przedszkola.
We wrześniu, zapewniamy dodatkową kadrę pedagogiczną i wsparcie specjalistów.

Czy dzieci w przedszkolu są ubezpieczone?

Wszystkie dzieci ubezpieczone są od następstw nieszczęśliwych wypadków. Rodzice/Opiekunowie ponoszą dodatkowe koszta związane z ubezpieczeniem.

Jak i kiedy mogę zapisać córkę/syna do przedszkola?

 Rekrutacja dzieci trwa przez cały rok kalendarzowy. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciach decyduje komisja rekrutacyjna.
W celu zapisania dziecka do przedszkola; klubu, prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia oraz o kontakt z dyrektorem.
Dokumenty związane z zapisem dziecka do przedszkola:

  1. umowa o świadczeniu usług;
  2. karta zgłoszenia;
  3. statut;
  4. karta informacyjna.

Jakie są opłaty w przypadku nieobecności dziecka spowodowanej chorobą?

W przypadku nieobecności dziecka, rodzic ma prawo obniżyć czesne w wysokości 4zł za dzień nieobecności, po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu sms do wychowawców.

Jakie zajęcia dodatkowe odbywają się w placówce?

Rozbudowana oferta zajęć dodatkowych, pozwala na odkrywanie zainteresowań i talentów dzieci we wszystkich grupach wiekowych. Prowadzą je sprawdzeni, wysokiej klasy specjaliści- instruktorzy, lektorzy i trenerzy. Zajęcia dodatkowe podzielone są na zajęcia podstawowe przeznaczone dla dzieci w wieku 2,5-6latków, oraz zajęcia fakultatywne do wyboru dla dzieci z grup 4 – 6 latków.

Czy oferują Państwo rabaty za zapisanie więcej niż jednego dziecka?

Tak, „Rabat rodzinny” umożliwia uzyskanie comiesięcznej zniżki na drugie dziecko w wysokości 100zł, a na trzecie 200zł. Jest to rabat w pełni rodzinny i długofalowy, czyli zapisane dzieci „sumują się” i nie muszą jednocześnie chodzić do przedszkola w tym samym czy też kolejnym roku szkolnym.

Czy mają Państwo własną kuchnię? Jak wygląda wyżywienie?

W naszym przedszkolu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, a podstawowe wyżywienie zapewniane jest przez firmę U KACZMARKÓW z Grzędzic. Urozmaicone jedzenie, podawane dzieciom jest zawsze ciepłe, świeże i bogate w niezbędne wartości odżywcze, które sporządza technolog żywienia.
W układanym przez dietetyka menu żywieniowym duży nacisk kładziemy nie tylko na smak i wygląd potraw, lecz również na, naszym zdaniem, niezmiernie ważny aspekt zdrowotno – edukacyjny żywienia najmłodszych.
Uwzględniamy również potrzeby żywieniowe dzieci z alergią, a w ramach pełnego, zapewnianego przez nas wyżywienia oferujemy naszym podopiecznym cztery posiłki dziennie.

Jeśli nasuwają się Państwu inne, dodatkowe pytania prosimy o przesłanie ich na nasz adres: msb@teczowaprzygoda.pl Jeśli zależy Państwu na bezpośrednim udzieleniu odpowiedzi na postawione pytanie, prosimy zaznaczyć to w swoim e-mailu, wtedy z przyjemnością udzielimy Pani/Panu bezpośredniej odpowiedzi e-mailowej.