Tęczowa Przygoda

Z miłości i pasji do dzieci.

Dołącz do nas już dziś

Przedstawienie "Smok"

Joanna Żmudzińska

Chciałabym się podzielić swoją opinią na temat przedszkola „Tęczowa Przygoda”. Myślę, że mam do tego prawo i wiedzę, gdyż moja córcia uczęszcza do niego niemal od początku. Jest to wyjątkowe miejsce nie tylko ze względu na usytuowanie (same centrum miasta), ale przede wszystkim ze względu na wspaniałą kadrę wychowawczą, którą po wielokrotnych zmianach p. dyrektor wybrała perfekcyjnie podnosząc poprzeczkę bardzo wysoko.
Pani Basia z grupy mojej córki (motylki są najstarszą grupą) w mojej ocenie jest osobą, która świtanie zna i rozumie potrzeby naszych dzieci (sama przecież jest nie tylko wychowawczynią, ale również matką). Wykazuje przy tym niebywałą cierpliwość i konsekwentne dążenie do celu. Ma odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i wciąż zdobywa nową wiedzę odbywając kolejne szkolenia. Jest bardzo sympatyczną, miłą i ciepłą osobą. Zawdzięczam p. Basi (cioci 🙂 ) nie tylko zaangażowanie z jakim dużej mierze przyczynia się do rozwoju mojej córki, ale także dobre słowo, na które zawsze mogłam liczyć.
Nie wyobrażam sobie innego miejsca dla mojego dziecka. Ona czuje się tam jak w domu, a przecież o poczucie bezpieczeństwa tutaj chodzi.

Ela M

Przedszkole „Tęczowa Przygoda” poleciły mi osoby, których dzieci tu uczęszczają. Moje dziecko przebywa w tej placówce od listopada 2012. Jest dzieckiem bardzo wrażliwym, w związku z tym okres adaptacyjnym trwał u niej nieco dłużej.
Ciepło i cierpliwość pań wychowawczyń pomogły przejść córce ten trudny czas. Dziecko zaczęło być samodzielne i chętnie uczęszcza na zajęcia np. rytmiki. Codzienni odbieram ją zadbaną i uśmiechniętą.
Moim zdaniem, obserwowany postęp w rozwoju córki jest chyba najlepszą rekomendacją „Tęczowej Przygody”.

Kamila Szeremeta

Nasza przygoda z przedszkolem zaczęła się 1.IX.2010. Początek był ciężki, ale Julia bardzo szybko zaprzyjaźniła się z nowymi Ciociami i Kolegami. Wybór przedszkola był dość ciężki dla nas jako rodziców, gdyż wiadomo, że najfajniej jest wtedy gdy rodzice są blisko.
Na dzień dzisiejszy minęło pół roku jak nasza córka uczęszcza do Tęczowej Przygody i mogę powiedzieć, że podjęliśmy najlepszą decyzję jaką mogliśmy podjąć. W przedszkole jest bardzo kompetentna kadra, cały czas w sposób profesjonalny są monitorowane postępy dzieci w ich rozwoju, a rodzice na bieżąco są informowani o tym jak rozwija się ich pociecha. Przedszkole w swojej ofercie ma zajęcia z języka angielskiego (BRITISH SCHOOL) i niemieckiego (program autorski Joanny Sawickiej), co jest jego mocną stroną – dzieci błyskawicznie go łapią. Czystym przykładem jest Jula nie zawsze wychodzi jej policzenie po polsku do pięciu, natomiast po angielsku do siedmiu liczy ekspresowo. Dzieci uczęszczają na basen, gdzie zajęcia prowadzi trener Katarzyna Kalaga. Przedszkole w swojej ofercie posiada również naukę tańca, dogoterapię, zajęcia z rytmiki z logopedią, oraz mnóstwo kółek zainteresowań m. in. zajęcia plastyczne, muzyczne, zajęcia konstrukcyjne, kółko baletowe i wiele innych przy których dzieci nie mają czasu na nudę. Tęczowa Przygoda ma również dobre zaplecze gastronomiczne w którym dzieciaki mogą naprawdę dobrze zjeść, a wspaniałe ciocie pomogą w tym na pewno każdemu niejadkowi.        Bardzo ważną istotną rzeczą jest też to, że nasze pociech codziennie spacerują i mają mnóstwo fajnych wycieczek. Grupa Misiów do tej pory odwiedziła Pocztę, Bibliotekę, Restaurację włoską, gdzie własnoręcznie mogli wykonać pizzę, stomatologa oraz Dzienny Ośrodek PCK Opieki dla Osób Starszych, gdzie przedszkolaki przedstawiły program artystyczny z okazji dnia Babci i Dziadka.
Na koniec fakt, który jest najlepszym dowodem, że Niepubliczne Przedszkole z oddziałami Integracyjnymi Tęczowa Przygoda jest dobrą i godną zaufania placówką jest to, że córka, gdy przychodzi weekend lub jest chora strasznie płacze, że nie może tam wtedy pójść, a ja jestem przeszczęśliwa, że mogę dać mojemu dziecku coś co je tak bardzo uszczęśliwia.

Kasia i Piotrek Olchowy

    Zapisanie naszej córki do Klubu malucha Tęczowa Przygoda, było najlepszą decyzją jaką mogliśmy dla niej podjąć. Odkąd Maja zaczęła uczęszczać na zajęcia w Tęczowej Przygodzie, zaczęła rozwijać się w ekspresowym tempie. Codziennie przynosi do domu nowe umiejętności. Rano budzi się uśmiechnięta, zadowolona jedzie do żłobka i uśmiechem, od samych drzwi, wita swoje „ciocie”. Jako rodzice, codziennie otrzymujemy bieżące informacje na temat naszego dziecka, jego pobytu w Tęczowej Przygodzie. Dodatkowo na Facebooku możemy podejrzeć na zdjęciach, co robi nasza pociecha. Gdybyśmy mieli po raz kolejny decydować o wyborze placówki dla naszego dziecka, to decyzja byłaby taka sama.

mama Emilki Balcerzak

Przedszkole „Tęczowa Przygoda” uważam za miejsce przyjazne dzieciom. Moja córka chodzi do grupy czterolatków od pół roku. Pobyt w przedszkolu sprawia jej radość, poznaje wiele nowych zabaw, lubi bawić się i uczyć z dziećmi. Panie angażują się w opiekę i zabawę z dziećmi, co sprawia, że córka chętnie chodzi do przedszkola.

Dorota Orman

    Przedszkole „Tęczowa Przygoda” jest fantastyczne. Kadra, która tam pracuje, to utalentowane, zawsze uśmiechnięte panie. Najważniejszą rzeczą, jest cudowna opieka jaką jest dziecko otoczone. Panie witają dzieci zawsze dobrym słowem i z uśmiechem na twarzy, co czyni rozłąkę z rodzicem łatwiejszą.
Mój syn ma możliwość rozwijać się na wszelkie sposoby, są organizowane zajęcia terenowe, j. angielski, plastyczne, ponadto przedszkole współpracuje z różnymi instytucjami i organizuje dodatkowe zajęcia, wyjścia do teatru, do dentysty, wizyta policji, basen, itd. Mój syn przez to stał się bardziej kreatywny, samodzielny, a jednocześnie widać, że jest szczęśliwy.
Nie wątpię, że dzięki miłej atmosferze panującej w „Tęczowej Przygodzie” i dobrze zorganizowanym zajęciom, mój syn dobrze się bawi, rozwija i uczy. A ja mama mogę liczyć zawsze na wsparcie pań.

Monika Radwańska

    Wraz z mężem jesteśmy w pełni zadowoleni z profesjonalizmu i doświadczenia personelu Przedszkola Tęczowej Przygodzie jaki na co dzień spotykam.
Ja osobiście jestem bardzo wdzięczna Pani Milenie oraz Pani Arlecie (opiekunką Pszczółek) za serce jakie wkładają do opieki nad moją córką Mią. Dzięki ich doświadczeniu, cierpliwości i ciepłu jakie od siebie dają oraz zajęcia (a jest ich dużo) odbywających się na terenie tej placówki moje dziecko rozwija się w bardzo szybkim i zaskakującym tempie.
Z wielką przyjemnością oraz czystym sumieniem mogę polecić Przedszkole Tęczowa Przygoda wszystkim Rodzicom szukających osób, które z profesjonalizmem, a co najważniejsze z całym sercem opiekują się Dziećmi.

Adrianna Baran

Każdy rodzic poszukuje dla swojej pociechy przedszkola, które najpełniej odpowiada potrzebom rodziny i dziecka. Najlepsze przedszkole nie oznacza „idealne”, ale spełniające największą liczbę różnych dla wszechstronnego rozwoju dziecka kryteriów.
Michałek od 1,5 roku uczęszcza do Tęczowej Przygody. Każdy dzień tu spędzony dostarcza mu miłych wrażeń. Z wielką radością obserwuję jak mój Synek rozwinął skrzydła w relacjach z innymi dziećmi, poznaje przyjemność płynącą ze wspólnej zabawy, odkrywa i coraz lepiej rozumie świat. Jest bardziej samodzielny i niezależny.
A wszystko to odbywa się w serdecznej atmosferze dzięki pełnym ciepła, twórczym, wzbudzającym sympatię dziecka Paniom Nauczycielkom, które są zawsze otwarte na przytulanie, wspierające a jednocześnie stanowcze, i do każdego dziecka podchodzą indywidualnie.

Agnieszka Świąder

Jestem mamą prawie czteroletniej Marysi. Moja córeczka uczęszcza do „Tęczowej Przygody” od maja 2012r. Ta mała dziewczynka jest dzieckiem, które potrzebuje stałej opieki. W przedszkolu opiekę nad nią sprawuje p. Magdalena. To młoda osoba, która niezwykle pilnie stara się być „drugą mamą” Mimo ciężkiej choroby mojego dziecka, obserwuję, że coraz dzielniej stara się wykonywać swoje obowiązki. P. Magda stara się poznać nasz „problem”. To dla mnie bardzo ważne. Jesteśmy w dobrych relacjach. Rozumie moją troskę o dziecko. Moja córeczka nie mówi, nie chodzi, dlatego cały ciężar tego aby opieką w przedszkolu była jak najlepsza – to zdanie mamy.
Myślę, że powierzyłam moje dziecko w dobre ręce i słusznie zaufałam p. Magdalenie.
A jakie były nasze początki?
Długie rozmowy, wskazówki, rady dotyczące opieki oraz ciężkiej pracy z moim dzieckiem. Myślę, że gdyby każda mama otwarcie mówiła o swoich oczekiwaniach, całemu gronu pedagogicznemu pracowało by się znacznie lepiej. Najważniejsze to potrafić ze sobą rozmawiać, ulegać kompromisom, stawiać dziecko na pierwszym planie!
Ja zaufałam „Tęczowej Przygodzie” – oby słusznie.