Tęczowa Przygoda

Z miłości i pasji do dzieci.

Dołącz do nas już dziś

Przedstawienie "Smok"

Podstawowe wyżywienie dla dzieci w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, a podstawowe wyżywienie zapewniane jest przez firmę cateringową u Kaczmarków Nikola Abramczuk. Urozmaicone jedzenie podawane dzieciom jest zawsze ciepłe, świeże i bogate w niezbędne wartości odżywcze, które sporządza technolog żywienia.

W układanym przez dietetyka menu żywieniowym duży nacisk kładziemy nie tylko na smak i wygląd potraw, lecz również na (naszym zdaniem) niezmiernie ważny aspekt zdrowotno – edukacyjny żywienia najmłodszych.

Uwzględniamy również potrzeby żywieniowe dzieci z alergią, a w ramach zapewnianego przez nas, podstawowego wyżywienia oferujemy naszym podopiecznym pięć posiłków dziennie:

  • Śniadanie od 9:00 do 10:00;
  • Obiad: II danie od 12:30 do 13:30;
  • Obiad: I danie od 14:00 do 14:30;
  • Podwieczorek po I daniu oraz o 16.30.

Zbilansowana dieta dziecka w tak młodym wieku jest niezwykle istotna. Zapewnia mu nie tylko prawidłowy wzrost, ale także rozwój intelektualny. Wybieramy zatem posiłki, które dostarczają dziecku niezbędnych składników odżywczych, są smaczne, pożywne i zawsze ciepłe.

Wyżywienie w przedszkolu

Do wyżywienia dzieci w naszym przedszkolu przywiązujemy ogromną wagę. Każdy posiłek musi być skomponowany ze składników zapewniających zdrowy wzrost i rozwój oraz dostarczających porcje witamin. Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko otrzymało zawsze ciepły i świeży posiłek, który zje ze smakiem.

Nasz jadłospis jest bogaty w owoce, warzywa, zboża oraz wysokiej jakości mięso. Zwracamy uwagę na upodobania kulinarne naszych podopiecznych. Kucharze, z którymi współpracujemy przygotowują smaczne, zdrowe i urozmaicone posiłki. Nie zapominamy oczywiście o naszych małych alergikach – mamy także dietę dostosowaną do ich potrzeb i możliwości.