Tęczowa Przygoda

Z miłości i pasji do dzieci.

Dołącz do nas już dziś

Przedstawienie "Smok"

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola?

Comments are closed

Codzienne uczęszczanie do przedszkola umożliwia dziecku rozwój emocjonalny i intelektualny, uczy współpracy oraz funkcjonowania w grupie. To czas nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, ale też stymulacja nowymi formami aktywności i zabawy. Dziś przyglądamy się korzyściom wynikającym z zapisaniu malucha do przedszkola.

Dziecko w przedszkolu


Nawet najbardziej kochający rodzice i przedstawiciele najbliżej rodziny nie będą w stanie zapewnić brzdącowi tego, co oferuje przedszkole. Codzienny pobyt w takiej placówce to zupełnie nowe doświadczenia i możliwość nauki płynącej również z obserwacji otoczenia. Przedszkole zapewnia stały kontakt z grupą rówieśników. O ile okazjonalne spotkania rodzinne i wspólne zabawy są stymulujące, nie zastąpią regularnego przebywania wśród innych dzieci. Uczy to współpracy, dzielenia się i pozwala nawiązać nowe znajomości, które nierzadko są początkiem długiej przyjaźni. Jednocześnie maluch uczy się jak radzić sobie z trudniejszymi sytuacjami. Jeśli teraz pociecha dowie się jak „dogadać się” z koleżanką, która koniecznie chce bawić się tą samą lalką, w przyszłości będzie łatwiej rozwiązać poważniejsze problemy. Dobre przedszkole uczy samodzielności, otwiera dziecko na nowe formy aktywności, stymuluje rozwój intelektualny oraz fizyczny. To miejsce, gdzie nabywa nowych umiejętności, a dzięki ofercie zajęć dodatkowych (takich jak wycieczki czy nauka języka obcego) poznaje świat, a jednocześnie może odkrywać talenty.

Dziecko ma własną rutynę i – jak rodzice w pracy a starsze rodzeństwo w szkole – pewien rodzaj odpowiedzialności. Co więcej, ma także swoich „przełożonych”, czyli opiekunki, których musi słuchać. Poza wszystkim, w przedszkolu dziecko nabywa odporności. Początkowy okres może być trudny, ale w dłuższej perspektywie wychodzi to wyłącznie… na zdrowie.

a rodzic w pracy

Dla rodziców pobyt dziecka w przedszkolu oznacza powrót do kariery zawodowej lub też możliwość realizacji własnych pasji. Pierwsze dni zwykle nie są łatwe, lecz po okresie adaptacji, zarówno rodzic, jak i pociecha czerpią z przedszkola niezwykle korzyści.

Comments are closed.