Tęczowa Przygoda

Z miłości i pasji do dzieci.

Dołącz do nas już dziś

Przedstawienie "Smok"

Gdzie umieścić sześciolatka – w przedszkolu czy szkole?

Comments are closed

Obowiązek szkolny w Polsce musi spełniać dziecko, które w danym roku kalendarzowym ukończy 7 lat. Przed tym jednak musi odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

Obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

Każde dziecko w wieku 6 lat musi odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. W jakiej placówce będzie to realizowane, jest decyzją rodziców. Może to być oddział przedszkolny w szkole, przedszkole, klub dziecięcy lub inna forma. Niezależnie od wyboru, gdzie umieścimy dziecko, program edukacyjny jest taki sam. Najczęściej odbywa się to w przedszkolach, do których dzieci uczęszczają. Wielu rodziców decyduje się na pozostawienie dziecka w przedszkolu, w otoczeniu, które zna i jest mu przyjazne. Tam nauka odbywa się poprzez zabawę, dzięki której można z łatwością przyswajać nowe wiadomości. Do przedszkola również możemy zapisać dziecko w wieku 5 lat, gdzie odbywa się obowiązkowa edukacja przedszkolna. Integracyjne Przedszkole Tęczowa Przygoda zapewnia fachową opiekę również dla dzieci z niepełnosprawnościami. Zajęcia odbywają się w małych grupach, realizując program edukacyjny zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Sześciolatek w szkole czy przedszkolu?

Gdzie umieścić dziecko sześcioletnie w szkole czy przedszkolu? Przed tym dylematem stoi bardzo wielu rodziców. Jedni powiedzą, że posłanie dziecka do szkoły to skracanie mu dzieciństwa. Przedszkole zapewnia więcej swobody, naukę przez zabawę oraz wspólne posiłki. Z opinii niektórych rodziców wynika, że nie widzą oni różnicy między posłaniem dziecka do „zerówki” w szkole czy pozostawieniu w przedszkolu. Czasami przemawia za tym możliwość poznania zasad funkcjonowania palcówki, do której za rok i tak będą musiały chodzić. Poznanie grupy rówieśniczej, z która spędza bardzo wiele lat szkolnych. Należy wziąć pod uwagę, że dość często zdarza się, iż cała grupa dzieci z „zerówki” znajdzie się w pierwszej klasie. Oddziały przedszkolne w szkole działają na zasadach przedszkolnych, oznacza to, iż nie ma tam przerw na ferie zimowe oraz wakacje. Każdy wybór ma swoje plusy i minusy.

Comments are closed.