Tęczowa Przygoda

Z miłości i pasji do dzieci.

Dołącz do nas już dziś

Przedstawienie "Smok"

Kadra

Nauczyciel jest obok rodziców jednym z pierwszych autorytetów i wzorców osobowych dziecka. Ponieważ pod opieką nauczyciela często dziecko spędza więcej czasu, niż z własnymi rodzicami, dlatego od jego zaangażowania, wiedzy, umiejętności i doświadczenia zależy jak wiele dziecko zyska w okresie przedszkolnym w każdej sferze swojego rozwoju – od rozwoju fizycznego (bezpieczeństwa, higieny i żywienia) począwszy, poprzez rozwój społeczny i emocjonalny (układanie relacji z innymi, umacnianie się w poczuciu własnej wartości), a skończywszy na rozwoju intelektualnym.

Wiedząc, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni nauczyciel staramy się, aby w naszym zespole były wyłącznie osoby kreatywne, życzliwe i cierpliwe w stosunku do swoich podopiecznych. Nasi nauczyciele nieustannie motywują wychowanków do odkrywania świata oraz dbają, by dzieci swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości.

Nasi nauczyciele chętnie i stale rozwijają swoje umiejętności co powoduje, że w swojej pracy wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.

Wszyscy wychowawcy pracujący w naszym Przedszkolu posiadają dyplomy wyższych uczelni pedagogicznych. Jest to dla nas podstawowy warunek zatrudnienia, jednak nie jedyny.
Uważamy bowiem, że istotą pracy wychowawczej jest pasja, zaangażowanie oraz ciepły stosunek do dzieci.

Nasza Kadra

Magdalena Sawicka-Bartosik

Magdalena Sawicka-Bartosik

Magdalena Sawicka-Bartosik – dyrektor, psycholog, psychoterapeuta, pedagog
Jestem szczęśliwą matką 2 dzieci, Marii i Wiktora oraz żoną wspaniałego męża Krzysztofa. To moja rodzina dodaje mi skrzydeł w pasji i miłości do dzieci jaką posiadam tworząc placówkę Tęczowa Przygoda. Mój zawód pedagoga i psychologa upoważnia mnie do prowadzenia Przedszkolem. Chciałabym stworzyć miejsce przyjazne Dziecku i jego Rodzinie, doświadczenie pokazuje mi jaka może to być ciekawa i tęczowa przygoda pełna wrażeń i trudów, ale też wzrastania w stawaniu się człowiekiem, dobrym człowiekiem.

 


Wanda Podkańska – zastępca dyrektora


Kamila Wyrwa

Kamila Wyrwa

Kamila Wyrwa – nauczyciel wychowawca, technik masażysta, animator czasu wolnego, terapeuta Johansen IAS

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i  wczesnoszkolna z terapią korekcyjno- kompensacyjną. Od 2015 roku jestem terapeutą Indywidualnej Stymulacji Słuchu dr K. Johansena. Pracę z dziećmi rozpoczęłam wraz z rozpoczęciem studiów i nauczyła mnie ona pokory, wytrwałości, a zarazem dała poczucie mocy sprawczej, dzięki której każdy uśmiech dziecka, każda nowo zdobyta umiejętność, czy doświadczenie –  to mój prywatny medal. W wolnym czasie zajmuje się animacją dla dzieci, organizowaniem czasu wolnego, uatrakcyjnianiem imprez okolicznościowych, urodzinami dla dzieci. Z przedszkolem Tęczowa Przygoda jestem związana od 2012 r.

 


Anna Ziętek – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Daria Bojko

Daria Bojko

Daria Jasińska – nauczyciel wychowawca
Z wykształcenia jestem Pedagogiem Wczesnoszkolnym, w obecnym czasie kontynuuję naukę na studiach drugiego stopnia na kierunku Edukacja Szkolna z Terapią Pedagogiczną.
Kontakt z dziećmi oraz możliwość współdziałania z nimi jest moją pasja, ponieważ od zawsze chciałam uczestniczyć chociaż w części ich rozwoju.
Dzięki pracy z dziećmi tak naprawdę zrozumiała, że to daje mi ogromna radość i satysfakcję, opieka nad nim jest pewnego rodzaju przygodą, wyzwaniem, które należy podjąć każdego dnia, stosując indywidualne podejście do dziecka oraz zwracając uwagę na jego potrzeby i jednocześnie starając się je zaspokajać. Cechą, która ułatwia mi pracę z dziećmi jest otwartość, dzięki niej potrafię nawiązać bezpośredni i trwały kontakt z nimi.
Wiele doświadczeń do pracy z dziećmi dostarcza mi wychowywanie mojej 5letniej córki, dzięki której nauczyłam się odpowiedzialności i staranności w tym co robię.

„Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać…”

Janusz Korczak


Agnieszka Marczyk

Agnieszka Marczyk

Agnieszka Marczyk – nauczyciel wychowawca, pedagog specjalny, nauczyciel j. angielskiego
Jestem pedagogiem specjalnym z długoletnim stażem i doświadczeniem. Cechuje mnie pogodne usposobienie, otwartość i życzliwość. W pracy z dziećmi kieruję się zdobytą wiedzą i doświadczeniem oraz indywidualnym podejściem do każdego dziecka, a także poszanowania jego odrębności. Każdy dzień w przedszkolu jest ciekawą przygodą i wyzwaniem, a uśmiech dziecka najlepszą nagrodą.
Moją pasją jest dobre i ambitne kino oraz język angielski.

 

 


Ilona Gałecka

Ilona Gałecka

Ilona Gałecka – nauczyciel wychowania przedszkolnego
Jestem z wykształcenia Nauczycielem Wychowania Przedszkolnego. Studia ukończyłam w 2011 roku. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości, uważam iż odnajduję się w tym zawodzie. Jest to dla mnie zarówno praca jak i pasja. W wolnym czasie uczęszczam na zajęcia fitness lub biegam.

 

 

 


Angelika Daniel – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam także Pedagogikę Szkolną z Terapią Pedagogiczną.

Praca z dziećmi to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Daje mi ona poczucie spełnienia
i wiele radości. Każde dziecko  darzę szacunkiem i traktuję indywidualnie. Dokładam wszelkich starań, aby dzieci każdy dzień w przedszkolu spędzały w miłej i przyjaznej atmosferze. Staram się też rozbudzać ich ukryte zdolności i wrodzoną ciekawość świata. Obcowanie z dzieckiem wzbogaca mnie. Uśmiech każdego z nich to dla mnie nagroda, a każdy ich sukces jest moim sukcesem.


Katarzyna Tryk – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Anna Gburzyńska – pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego


Katarzyna Kusiak – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Monika Płowens – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Alicja Więcek – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Agnieszka Gruberska – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Joanna Dąbrowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Joanna Janas – pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego


Justyna Żak – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Agnieszka Antczak – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Karolina Popielalczyk – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Nasi Specjaliści

Halina Orzechowska – pedagog


Elżbieta Ciuksza – pedagog specjalny, psycholog


Marzena Jurkiewicz – logopeda, terapeuta pedagogiczny


Aneta Więcek – pedagog specjalny


Małgorzata Wizjan – logopeda


Anna Krukowska – psycholog, neuroterapeuta


Agnieszka Bobkowska – pedagog specjalny


Kamila Wyrwa – nauczyciel wychowawca, technik masażysta, animator czasu wolnego, terapeuta Johansen IAS

Staram się stale poszerzać swój warsztat pracy i podnosić kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach, konferencjach i szkoleniach specjalistycznych.


Anna Ziętek – oligofrenopedagog, dogoterapeuta